Bookmark Facebook Twitter Instagram Pinterest LinkedIn

Cage Warriors Academy NW 3
Official PPV Live Stream

  • Bell Time
    Jun 2, 12:30PM ET/9:30AM PT
  • Genres
    MMA
  • Channel
    Shinobi MMA -
  • Venue
    Shinobi FC - Cage Warriors Academy Northwest, King's Parade, L3 4FP Liverpool
  • Rate this show
*Lifetime replay included

Description

Pro Lightweight MAIN EVENT -
Adam Ventre (Next Generation) vs Ben Rees (Lions Den)

Liam Gittins (Team Elite) vs Leigh Mitchell (BKK Fighters)
Pro Flyweight bout

Paul Evans (Aspire Gym) vs Ian Cleary (SBG Charlestown)
Pro Bantamweight bout

AMATEUR -
Kieran Conner (Aberdeen C & F) Champ vs Kostea Kostea (Team Ryano)
Lightweight TITLE

Mark Gallivan (Team Ryano) Champ vs Ben Crawley (Aspire Combat Sports)
Welterweight TITLE

Jabeed Rahman (Team Fulinkazen) vs Mitchell Dobbins (SBG South Shields)
Featherweight TITLE

Jordan Baxter (IPC Wrexham) vs Ciaran Mulholland (Belfast Martial Arts)
Flyweight TITLE

Nathan Fletcher (Next Generation) vs Louis Lee Scott (AVT Leeds)
Bantamweight TITLE

Marcus Lewis (Titanium MMA) vs Mark Ewen (HeadHunters MMA)
Lightweight TITLE eliminator

Sam Bird (TFT MMA) vs Marlon Jones (Aspire Combat Sports)
Junior Flyweight TITLE

Charlotte Cooper (12 Guage MMA) vs Affy Griffiths (Team Masda)
65kg bout

Dave Jenkins (Hamma) vs Dec Dean (12 Gauge MMA)
Lightweight bout

Tom Mullen (TeamFulinkazen) vs Rob Zabitis (TeamEliteSouthport)
Lightweight bout

Simon Ridgeway (Aspire) vs Dalius Solgar (SBG Charlestown)
Welterweight bout

Cameron Chamberlain (HFFS) Vs Jj Jones (Team Elite)
Catch weight

Cam Scott (12 Gauge MMA) vs Julian Wentworth (Team Elite)
Light Welterweight bout

Joshua Tallent (Team MASDA) vs Keith Hughes (The Pound MMA)
Lightweight bout

Sion Davies (The Pound MMA) vs Francis Breen (Next Generation)
Flyweight bout

Lewis Morcel (Saul Rogers Academy) vs Liam Marnell (MASDA Gym )
Flyweight bout

Callum Smith (Next Generation) vs Lewis Mutch (Team MASDA)
Featherweight bout

Ben Harrison (Fulinkazen) vs Bobby Rice-white (Hamma)
Flyweight bout

Connor Hughes (MMA Academy) vs Lewis Ridley (Team Quannum)
Lightweight bout

Sophie Keenan (Next Generation) vs Levi Steedman (SBG Manchester)
Flyweight bout

Jay Cooper (Winspers MMA) vs Mike Roberts (MMA Academy)
Welterweight Bout

Jimmy Manders (SBG Manchester) vs Nathan Lambert (The Pound MMA)
Welterweight bout

Jay Corkovic (SBGManchester) vs Aaron Small (NextGeneration)
Featherweight bout

Ian Gibson (Aspire Combat Sports) vs Ger Harris (SBG Charlestown)
Flyweight bout

Poster


If you have questions, visit the Help Center where you can find answers to frequently asked questions or contact the support team.